Jdi na obsah Jdi na menu
 


Memoriál Josefa Sobotky - Všestranné zkoušky

Ve dnech 24.-25.9. jsme se s Herym zúčastnili Memoriálu Josefova Sobotky, všestranných zkoušek se zadáním titulu CACT a Res.CACT. Celkem bylo přihlášeno 6 pejsků a 4 fenky, s převahou maďarských ohařů a českých fousků a  po jednom zástupci pointra, irského setra, výmarského ohaře a drátosrstého německého ohaře.

První den se nastupovalo na polní a vodní práce. Vůdci se rozdělili do 3 skupin. My jsme byli ve skupině po 3, s maďarskou ohařkou Bashou a českou fouskou Dorou. Byli jsme jediná skupina, která prošla oba dva dny celá. Nejdříve na nás vyšlo velké pole. Začali jsme společným honem, který Hery prošel s 3 - (moc daleké hledání na společný hon), ale zase s vystavením a postoupením za bažantí zvěří. Poté následovalo samostatné hledání v řepě, kde všichni bez zaváhání prošli se 4. Poté jsem odjeli na vodní práce. Začali jsme s ochotou na hluboké vodě, kde se Herymu moc nevedlo. Po zaplavání dostatečně do dálky moc nereagoval na povely a odnesl si za 2. Následoval aport kachny z vody a dohledávka kachny v rákosí, kde opět nikdo nezapochyboval a všichni měli za 4.  Následovalo nahánění kachny v rákosí. Bylo to hodně těžké rákosí a Hery  dělal co mohl a odnesl si za 3. Velmi pěknou práci předvedla fenka českého fouska Dora, která předvedla ukázkové vyhledávání v rákosí, které celá korona velmi ocenila. Poté jsme odjeli na malé pole, kde nás čekaly dohledávky a vlečky. Opět jsme všichni 3 prošli bez sebemenšího zaváhání a dokonce rozhodčí chválili Heryho nos. Nakonec jsme se sešli všichni v místě srazu, kde jsme zhodnotili sobotní den. Hlavní rozhodčí zhodnotil den a oznámil, že odstoupili irský setr i pointer na poli a vypadl 1 maďarský ohař na vodě.

Druhý den jsme nastoupili už jen v počtu 7. Byl na řadě les. První nás čekala ohrádka s liškou a pak klid na stanovišti. Hery si odnesl za 4. Čekala nás šoulačka a barva. Na šoulačce se Hery  postavil, ale zůstal na místě a nereagoval ani na pobíhající veverku nedaleko od něj a tak si odnesl za 4. Barvu odešel bez zaváhání a taktéž si odnesl za 4. Poté nás čekalo vyhledávání v houštinách a slídění v lese, kde Hery nezapochyboval a odnesl si za 4 a byl dokonce pochválen za ukázkové slídění v lese. Následovala dohledávka lišky v houštině. I přes hodně těžkou houštinu si všichni v naší skupině odnesli za 4. Pak už jsme se občerstvili a čekaly nás vlečky. Hery měl nejrychlejší časy na vlečkách a odnesl si z obou za 4. A tak jsme to měli z krku.

Kromě zapochybování na hluboké vodě se nám vedlo dobře a tak Hery skončil v I.ceně, na celkově třetím místě. Na prvním místě skončila fenka českého fouska Dora z Kablaně. Na druhém místě skončil, se stejným počtem bodů 471, drátosrstý ohař Argo Viatyna. Na třetím místě my, s počtem 471 bodů, a jako druhý fousek Hery obdržel i res.CACT. Moc bych chtěl poděkovat naší koroně, která nás velmi povzbuzovala a držela nám palce.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář